Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lutowanie łańcuszek
#8
(03-11-2023, 04:27 AM)sfirecki napisał(a): Zacznijmy od początku. Kasus a jaki masz palnik do lutowania łańcuszków? Taki do przypalania cygar jak większość "fachowców" w internecie? I dlaczego od razu zabrałeś się za pływanie po głębokiej wodzie? Dlaczego nie zaczniesz lutowania cienkich rzeczy z tanich metali? Nauczysz się wtedy gdzie popełniasz błąd i będzie cię to kosztować mało. Jaki używasz gaz? Palnikiem z małymi dyszami możesz lutować bardzo małe rzeczy. Do tego trzeba wprawy i lat w zawodzie. Na początku potopisz obowiązkowo wszystko. Jeżeli masz jeden palnik bez zmienianych końcówek to nie nauczysz się nic. Naucz się ustawiać ogień w palniku, żeby nie był za ostry jak igła bo wszystko będziesz topił. Nie ustawiaj za słabego z dużą ilością tlenu bo będzie za słaby i nie dogrzejesz lutowanej rzeczy. Zacznij od nauki lutowania na miedzi. Zrób sobie kółka duże, małe i malutkie różńej grubości i zacznij lutować srebrnym lutem. Jak opanujesz lutowanie kółek będziesz widział gdzie popełniasz błąd. Zobacz gdzie ci płynie lut, w którą stronę. Czy zlutowało się poprawnie czy nie. Metal możesz sobie wybrać inny mosiądz, brąz, srebro. No chyba, że masz kasy dużo i lubisz marnować to czemu nie. Pisz jak ci idzie nauka. I na miłość boską przestań robić samemu lut. Nie masz o tym pojęcia. Kup sobie profesjonalny lut w sklepie bez kadmu, zaoszczędzisz czas, pieniądze i trochę zdrowia. I pamiętaj nie sraj lutem po wyrobach czyli nie tnij lutu na wielkie kawałki i nie próbuj w taki sposób lutować. Jeśli na początku nauczysz się partactwa to później ciężko jest zmienić nawyki.
PS Nie dziękuj za rady tylko ćwicz. Wyroby z taniego metalu też mogą byc ładne.


Dzięki za odpowiedź. 
Palnik mam jubuerski za 500 zl produkcni brazyliskiej. Tylko na propan butan ale ma dobrą moc myślę bo jakbym chciał stopic zlom 30gr to kwestia 2 minut.
Końcówki mam do niego trzy sztuki od najmniejszej do największej. 
Zabralem się z głębokiej wody bo robie tak wszystko w życiu Uśmiech zawsze sie ucze tak plywac i daje mi to najlepeze rezultaty...

Sam lut zrobiłem ale niby z ligury do lutu do tego przeznaczonej. Podobno nie zawiera kadmu. 
Nie wiem juz... To zle?
No właśnie chyba kwestia była w samym lutowaniu i wprawie bo:

Zrobiłem takie mini kawałki lutowia i położyłem na lancuszek w miejscu gdzie chciałem zlutować i wyszło ladnie lutowie sie rozpłynęło... 

Skolei jak chciałem drucikiem pojechać to albo sie przyczepia albo przepalam łańcuszek. ..

Jeszcze gdzieś widziałem ze lutowie namacza sie w czymś białym o konsystencji wody ? Czy to borax?

Dzięki za odpowiedzi i cierpliwości do mojego pisania bo pisze tez troche jak dzieciak. Taki styl. 

Wiem że wyroby z taniego metalu to sztos tak samo jak z drogiego. Tak jak mowie jestem samoukiem od lat i mam takie mocne postanowienie by jako pierwszy zrobić chociaz topić bede 100 razy to łańcuszek dla siebie do 15 gr.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Lutowanie łańcuszek - przez Kasus2 - 03-01-2023, 07:39 AM
RE: Lutowanie łańcuszek - przez kriss - 03-02-2023, 02:24 PM
RE: Lutowanie łańcuszek - przez Kasus2 - 03-05-2023, 08:53 PM
RE: Lutowanie łańcuszek - przez Kasus2 - 03-05-2023, 11:00 PM
RE: Lutowanie łańcuszek - przez kriss - 03-06-2023, 09:41 AM
RE: Lutowanie łańcuszek - przez Kasus2 - 03-06-2023, 01:10 PM
RE: Lutowanie łańcuszek - przez sfirecki - 03-11-2023, 04:27 AM
RE: Lutowanie łańcuszek - przez Kasus2 - 03-17-2023, 11:49 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości