Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mokume Gane
#11
hymm , a gdzie takie kupię i w jakiej cenie ? , to będą moje pierwsze kroki w jubilerstwie (choć manualnie to raczej zdolny jestem)ale chyba bezpieczniej by było na czymś tanim , bo nie wydaje mi się by to złoto i srebro niklowe było tanie...
Odpowiedz
#12
Srebro niklowe? Edit: Aha alpaka, nie wiedziałem, że też się tak na nią mówi. Puść oczko
Najlepiej zacząć od miedzi i srebra. (Alpaki? Pewnie najtaniej).
Zobacz sobie wątek i stronę naszego forumowego speca od mokume gane Puść oczko
http://www.srebrnie.pl/showthread.php?tid=256
Odpowiedz
#13
no tak ale czy miedz można bez problemów nosić na sobie, nie będzie żadnych reakcji ze skórą, potem ?
Odpowiedz
#14
Prędzej miedz niż nikiel. Puść oczko
Nikiel o wiele bardziej uczula niż miedz. Nie spotkałem się jeszcze z uczuleniem na miedz, a z niklem przynajmniej kilka razy.
Może Najlepiej wybrać miedz i mosiądz? Wyjdzie najtaniej, a pierwsze próby i tak nie będą się pewnie nadawały na produkt. Puść oczko
P.S.
Miedz jest nawet grzybo i bakteriobujcza trochę słabiej niż srebro.
Odpowiedz
#15
pierwsze próby tak czy siak będą z miedzi i mosiądzu , lecz do tej pory myślałem ze miedz na biżuterie trochę nie bardzo się nadaje.

czy nie będą się nadawały na produkt to zobaczymy , aczkolwiek potraktuję to jako wyzwanie i jak tylko wakacje rusza pełną parą zacznę zabawę Uśmiech
a co do niezdatności miedzi bardziej myślałem np o zielonych odbarwieniach itp.
Odpowiedz
#16
Życzę powadzenia i zachęcam do pokazywania prac na forum. Puść oczko
Biżuteria z miedzi jest bardzo popularna w tańszych i początkujących pracach w technice wire-wrapingu, ale i w innych technikach głownie hand made, jest bardzo popularna.
Najpierw zacznij od lektury tematu. Możesz też poczytać o stali damasceńskiej jak wcześniej już o tym wspominałem, wzory uzyskuje się podobnie tylko metale inne.
Odpowiedz
#17
Jesli chcesz uniknac reakcji skornej z miedzia (zielonego brudu), wewnetrzna czesc wyrobu stykajaca sie z cialem wykoncz srebrem. Wnetrze pierscienia, branzolety podlutuj cienka blacha, i tak jej nie bedzie widac w trakcie noszenia.
Ingenuity is the third hand of a craftsman ...
Tom

Odpowiedz
#18
cała tematyka mokume wydaje mnie sie bardzo prosta , może dla tego ze w dziedzinie damastów mam parę prac na koncie ?? Puść oczko
co by nie być gołosłownym Język
https://picasaweb.google.com/lh/photo/VV...directlink
a tak jak wspominałeś proces jest podobny choć z tego co udało mi się wywnioskować znacznie łatwiejszy, niższa temperatura, bo wystarczy palnik , materiał miękki tyle tylko że do tej pory miałem mało do czynienia z metalami kolorowymi...
w zasadzie całkiem ciekawy pomysł z tym srebrem Uśmiech
Odpowiedz
#19
Pięknie, widzę iż zapowiadają się bardzo ciekawe prace. Puść oczko
Odpowiedz
#20
Nie wytrzymałem ,mokume się szykuje Uśmiech
[Obrazek: DSCF5920.JPG]
[Obrazek: DSCF5921.JPG]
postaram się porobić zdjęcia również podczas zgrzewania Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości