Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szlifowanie punc po mojemu
#1
zostałem zapytany przez pw jak robię swoje punce, może się jeszcze komuś przyda:

1. imbus zakupiony w sklepie (byle prosty był)
[Obrazek: q1.jpg]

obcinam to mniejsze zagięcie za pomocą tego
[Obrazek: 3oo7.jpg]

i mam to
[Obrazek: q2.jpg]

2. za pomocą wiertarki, wkrętarki, uchwyt mocującego do wiertarki, tarczy pod papiery ścierne i zbiornika z zimną wodą wyoblam miejsce ucięcia, to będzie część młotkowana (po wyszlifowaniu obydwu stron, tą stronę odpuszczam palnikiem - zanurzam do 2/3 imbusa w zimnej wodzie i grzeję palnikiem stronę do młotkowania aż zrobi się czerwona, po tym zostawiam w tej samej pozycji dopóki będzie można wziąść imbusa do ręki - kilka dobrych minut)
[Obrazek: q3.jpg]
[Obrazek: q5.jpg]

3. stronę roboczą za pomocą tarcz 60, 80 , 180, 360 i 500 (używam tarcz do szlifowania kamienia bo wytrzymuje wodę) co chwilę chłodząc w wodzie doprowadzam do tego (nadal używając wiertarki i wkrętarki)
[Obrazek: q6.jpg]
[Obrazek: q7.jpg]

4. z tego poziomu albo robię wyoblenia żeby uzyskać ten kształt (dalej za pomocą obydwu maszyn)
[Obrazek: q8.jpg]

albo jadę z ręki na wiertarce i staram się uzyskać te kształty
[Obrazek: q9.jpg]

przy tym procesie używam:
tarcz 150, 320, 600, 1200
później papieru wodnego 1500, 2000 i 2500
a na końcu kawałek papieru z rozsmarowaną zieloną pastą co by uzyskać lustro
Odpowiedz
#2
proste :-) [Obrazek: wink.gif] [Obrazek: cwaniak.gif]


dziękuję !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
#3
Pomysł z wkrętarką świetny. Ja do tej pory kręciłem w palcach. Uśmiech
"Grawer Met" Paweł Tucki[url=http://www.facebook.com/MetaluBlask][/url]
Odpowiedz
#4
na początku też jechałem z ręki, ale szło o wiele dłużej, to mi do łba przyszło czy nie da się wkrętarki użyć :]
Odpowiedz
#5
Potrzeba matką a lenistwo ojcem wynalazków. Puść oczko U mnie też dużo udoskonaleń powstaje z lenistwa.
"Grawer Met" Paweł Tucki[url=http://www.facebook.com/MetaluBlask][/url]
Odpowiedz
#6
(09-12-2014, 10:24 PM)simoniculus napisał(a): na początku też jechałem z ręki, ale szło o wiele dłużej, to mi do łba przyszło czy nie da się wkrętarki użyć :]

-ważne,żeby było miło i profesjonalnie Puść oczko
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości