Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Początki
#1
Smile 
Dzień dobry Złotnicy!
Długo zastanawiałem się gdzie umieścić ten post, bo będzie wszystkiego po trochu
Przede wszystkim jestem tu nowy, więc witam się ładnie. Na to forum trafiłem poprzez wspaniała  stronę Angusa, która znam od kilku lat.  Najczęściej strugam w drewnie, chociaż do metaloplastyki zawsze mnie ciągnęło mimo wielu zaliczonych wtop.
Lubię tłoczyć w blasze - raczej takich blaszkach aluminiowych po piwie, kremach do rąk itp. Pod taką blaszkę podkładałem kawałek grubszego materiału, czasami stosowałem wosk (coś jak gdyby smoła repuserska). Chciałbym się tym zająć bardziej fachowo, co skłoniło mnie do rejestracji na forum
[attachment=2512][attachment=2513]


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#2
fajnie, że pokazujesz co robisz, ale dla czego te znaczki pocztowe są takie małe Uśmiech Wklej większe zdjęcia. Latwiej będzie można ocenić Twoje prace
Odpowiedz
#3
Troszeczkę powiększyłem zdjęcia, ale cudów nie ma ; ), bo są to rzeczy z natury niewielkie, niewiele większe od znaczka pocztowego. Chciałem spróbować coś większego w formie. Kupiłem sobie już arkusik blachy miedzianej, kawałek mosiężnej.
Zastanawiam się, czy blacha żelazna ocynkowana (taka do pokryć dachowych) też się nada? Mam tego dużo w domu... jak przygotować taką blachę? jak ją wyżarzyć? I czy aluminium też można uplastycznić w ten sposób?
Odpowiedz
#4
(02-17-2015, 01:31 PM)Grzegorz Partacz napisał(a): Troszeczkę powiększyłem zdjęcia, ale cudów nie ma ; ), bo są to rzeczy z natury niewielkie, niewiele większe od znaczka pocztowego. Chciałem spróbować coś większego w formie. Kupiłem sobie już arkusik blachy miedzianej, kawałek mosiężnej.
Zastanawiam się, czy blacha żelazna ocynkowana (taka do pokryć dachowych) też się nada? Mam tego dużo w domu... jak przygotować taką blachę? jak ją wyżarzyć? I czy aluminium też można uplastycznić w ten sposób?
Kolejna moja próba. Tym razem klepałem na warstwie papieru, potem podłożyłem wyrobioną glinę. Glina pod naciskiem młotka i puncy gęstnieje a jej nadmiar uchodzi spod blaszki


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#5
Jak dla mnie pełne zaskoczenie. Repusowałem na smole, ołowiu, cynie, aluminium, drewnie a nawet grubym kartonie. Ale glina to dla mnie zaskoczenie Ząbki Wejdź na wątek Angusa o repusowaniu, tam się więcej dowiesz o podkładach do repusowania. Może to Ci ułatwi życie Ząbki Jak na glinę, to i tak dobrze Ci wyszło.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości