Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Srebrna bransoleta jak utwardzic
#1
Hej. Musze wykonac taka bransolete (zdjecie zapozyczone z internetu). Boje sie, ze po podgrzewaniu palnikiem i wyklapywaniu i znow podgrzewaniu i wyklepywaniu.... bedzie łatwo ją odkształcic. Jak najlepiej utwardzic srebro w okrojonym warsztacie?
Dziekuje :-)


Załączone pliki Miniatury
   
"Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć." N. Hill
Odpowiedz
#2
przy takim wzorze , na szynie obraczkowej , najlepiej najnizsza proba jaka sie da (stelaz bransolety jak ma byc cechowana to max 925 ), i beben z kulkami .

ps. tam nie ma co klepac zbyt mocno ,bo nie wyprowadzisz pozniej , wygiac na ryglu ( butelce od piwa ) i lekko poprawic w rekach .
nie wiem, nie znam sie ...ale sie chetnie wypowiem .
Odpowiedz
#3
No i własnie problem w tym, ze ja bebna nie mam :/
"Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć." N. Hill
Odpowiedz
#4
(02-24-2016, 12:53 PM)Moonlight napisał(a): No i własnie problem w tym, ze ja bebna nie mam :/

Ale ona wygląda na grubą. Jak zrobisz z niskiej próby jak pisał Erddill, to będzie sztywna.
Lutowanie ja będzie trochę zmiękczać, a klepanie młotkiem utwardzać.
Ale 925 tej grubości będzie sztywne bez utwardzania.
Odpowiedz
#5
(02-24-2016, 10:43 AM)Moonlight napisał(a): Hej. Musze wykonac taka bransolete (zdjecie zapozyczone z internetu). Boje sie, ze po podgrzewaniu palnikiem i wyklapywaniu i znow podgrzewaniu i wyklepywaniu.... bedzie łatwo ją odkształcic. Jak najlepiej utwardzic srebro w okrojonym warsztacie?
Dziekuje :-)

Kiedyś na Ganoksin natknąłem się na artykuły jak to zrobić w domu - "obijak" do utwardzania.
Wyglądało to tak, stary frez upierdzielamy na końcu i wyginamy w hokejkę. Wygiętą końcówkę polerujemy na lustro.
obsadzamy w prostnicy/multiszlifierce i uruchomiamy.. przez to że jest wygięcie, stal uderza w materiał...
Niestety nie mogę znaleźć linka do tego.... nawet film był.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#6
Szrapnel - to raczej za duzo nie pomoze gdyz utwardzi tylko powierzchnie - poza tym powierzchnia po tym zabiegu jest nie rowna i wymaga szlifowania wiec praktycznie wychodzi na zero. Plus tylko taki, ze material jest skompresowany i mozna w ten sposob usunac jakies dziurki itp. w zasadzie glownie do tego uzywa sie tego "narzedzia"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości