Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Topienie złota w piecu tyglowym itp.
#1
Witam

Mam pytanie odnośnie topienia w piecu tyglowym
Topie w temp. ok. 1050 stopni ( głównie złom obrączki itp.  ) , sztabka wychodzi całkiem ładna, ale mam obawy odnośnie ubytku.

 Czy występuje takei zjawisko jak parowanie ub inne zjawisko w wyniku któego ubędzie złoto ? Czy też złoto zostaje, a parowaniu ulegają inne metale, które wchodzą w skład np. próby 585 ? 

Kolejne pytanie.
Czy dodając niższą lub wyższą próbę w postaci jakiś monet, obrączek warto zmieszać to prętem grafitowym ? (Wyciągam jednocześnie zanieczyszczenia jakie osiadają na pręcie  - taka czarna szlaka zostaje)
Pytam, bo nie wiem jak zachowuje się złoto, czy on w ułamek sekudny samo się miesza  i wyjdzie na całości szatbki jednakowa próba czy trzeba  pomoc w postaci mieszania?

Robiłem to pierwszy raz po naoglądaniu się filmów na TYoutubie i wyszło ładnie, ale ciągle nie wiem czy jak wyżej nie ubędzie złota albo czy nie nastąi jakiś inny proces/zjawisko chemiczne np. poprzez zbyt długie trzymaniu w tyglu stopionego złota ...( wrzucam przy ok. 900, czekam, az dojdzie do 1050, czeam jeszcze z minutę i  zlewam do formy)

Stachu
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości