Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trawienie srebra azotanem żelaza (III)
#11
(05-08-2023, 01:24 PM)GRAWERka napisał(a):
(05-08-2023, 01:14 PM)JWaj napisał(a):
(05-08-2023, 12:58 PM)GRAWERka napisał(a):
(05-07-2023, 01:07 PM)JWaj napisał(a): ale…  Rozumiem, ze tarcza, która zalaczyles jest stalowa? Bardzo ładnie wytrawiona. Czy próbowałeś w srebrze?

Nie to alpaka - na zdjęciu ośmiornica - srebro 999 i emalia schauer

Piekna ośmiornica, równiutka! Czy ja wlasnie trawiłeś azotanem Cu? Czym zabezpieczałeś srebro? Jakie stężenie roztworu, temperatura i czas? Na jaka głębokość? I jeszcze - jaka to była grubość blaszki?

Dziękuję -  elektrotrawienie / azotan srebra / najmniejsze natężenie prądu / godzina / wytrawiło na wylot / ładowarka z allegro za 333 zł
/
Oj, elektrolitycznie. Nie próbowałam. Czyli dokaldnosc jest jednak większą niż w rozworze… Ale jako "na wylot"??? Przecież na zdjęciu emalia jest położona na blaszce. A czym zabezpieczałeś srebro?
Odpowiedz
#12
(05-08-2023, 01:30 PM)JWaj napisał(a):
(05-08-2023, 01:24 PM)GRAWERka napisał(a):
(05-08-2023, 01:14 PM)JWaj napisał(a):
(05-08-2023, 12:58 PM)GRAWERka napisał(a):
(05-07-2023, 01:07 PM)JWaj napisał(a): ale…  Rozumiem, ze tarcza, która zalaczyles jest stalowa? Bardzo ładnie wytrawiona. Czy próbowałeś w srebrze?

Nie to alpaka - na zdjęciu ośmiornica - srebro 999 i emalia schauer

Piekna ośmiornica, równiutka! Czy ja wlasnie trawiłeś azotanem Cu? Czym zabezpieczałeś srebro? Jakie stężenie roztworu, temperatura i czas? Na jaka głębokość? I jeszcze - jaka to była grubość blaszki?

Dziękuję -  elektrotrawienie / azotan srebra / najmniejsze natężenie prądu / godzina / wytrawiło na wylot / ładowarka z allegro za 333 zł
/
Oj, elektrolitycznie. Nie próbowałam. Czyli dokaldnosc jest jednak większą niż w rozworze… Ale jako "na wylot"??? Przecież na zdjęciu emalia jest położona na blaszce. A czym zabezpieczałeś srebro?

Nie mam zdjęć bo tarcza juz zdobi zegarek u klienta ale wytrawiło mi na wylot niektóre obszary / zalałem fluxem bez ołowiowym a potem emalia niezapominajka / schauer
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#13
Ząbki super. Myślałam, ze to miała być emalia witrażowa, plique-à-jour. Czyli trawi w glab i nie deformuje linii rysunku, fajnie, o to chodzi. Może zgłębię temat… Czym zabezpieczasz metal przy trawieniu? Czy
Odpowiedz
#14
(05-08-2023, 01:42 PM)JWaj napisał(a): Ząbki super. Myślałam, ze to miała być emalia witrażowa, plique-à-jour. Czyli trawi w glab i nie deformuje linii rysunku, fajnie, o to chodzi. Może zgłębię temat… Czym zabezpieczasz metal przy trawieniu? Czy
Emalię witrażową pokazywałem już tu na forum kilka lat temu , trawienie na wylot to tak jak na zdjeciu


Załączone pliki Miniatury
   
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#15
Naprawde super !
Odpowiedz
#16
(05-08-2023, 02:29 PM)JWaj napisał(a): Naprawde super !
Dziękuję
Gdzieś tutaj na forum jest jak to zrobić - elektrotrawionko
Pozdrawiam.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości