Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwsza próba repusowania.
(06-04-2012, 09:31 AM)angus napisał(a): Według mnie jest bardzo dobrze. Jest parę błędów jak ta wąska gruba rysa na jednym z płatków wisiora, w jednym miejscu wjechałeś z fakturą na płatek. Nic to.
Postaraj się następnym razem fakturując uderzać małą perłą gęściej i nieco delikatniej - efekt będzie lepszy. Trybując środek kwiatostanu zadbałbym o wytłoczenie wyraźnych półkolistych wgłębień ułożonych obok siebie ale nie zachodzących jeden na drugi. To dałoby bardziej realistyczny i plastyczny efekt.
Warto zadbać o ostrość rysunku, tworzenie ostrego konturu.
Wycinasz linię rysunku na licu?
Masz owcze kopytko?
Błędy są ale pozytywów więcej! Kolczyk już technicznie wyraźnie lepszy i to mnie cieszy. Działaj dalej, Pete! Trzymam kciuki. CoolCoolCool

Rysa to efekt nieostrożnego użycia prostokątnego gładzika, zbyt dużego do tego projektu, którym wygładzałem listki między płatkami.Hmmm... To jest dowód na to o czym pisałeś Angus, że punce muszą być odpowiednio dobrane do projektu.
Linię rysunku wycinam na licu tak aby ślad był widoczny na odwrociu.
Zrobiłem sobie owcze kopytko i przy kolczyku kontur poprawiałem na licu właśnie nim, oraz małym gładzikiem w kształcie kropli.
Wielkie dzięki za wskazanie błędów. Dzięki temu mogę ich unikać w przyszłości.

(06-04-2012, 01:51 PM)sopelka napisał(a): Angus zaopiniował merytorycznie, to ja dorzucę tylko moje trzy grosze wrażeniowe - kolczyk jest przepiękny! Ząbki Wisiorek też, ale tak jak Angus powiedział - widać, że kolczyk jest lepszy. Uśmiech
Jak tak na niego patrzę to znów czuję to wiercenie, żeby spróbować w końcu tego repusu (niech tylko ktoś wydłuży dobę chociaż do 48 godzin) Puść oczko
W każdym razie, kolczyk bardzo mi się podoba Uśmiech gratuluję Uśmiech

Zachęcam do spróbowania. Mnie repusowanie wciągnęło bardzo. Niestety podobnie jak Tobie brakuje mi na to czasu.Uśmiech
"Grawer Met" Paweł Tucki[url=http://www.facebook.com/MetaluBlask][/url]
Odpowiedz
A tak wygląda komplet. Wisior będzie oksydowany tak jak kolczyki. Muszę też zmienić krawatkę i nową zrobić z grubszej blaszki. Dzięki wszystkim za pomocne podpowiedzi. Uśmiech

Odpowiedz
Chwalic ?
A niech tam, ladne sa.
Ingenuity is the third hand of a craftsman ...
Tom

Odpowiedz
(06-07-2012, 11:53 PM)Tom Oldsmith napisał(a): Chwalic ?
A niech tam, ladne sa.

Dzięki Tom. Uśmiech Przede wszystkim wytykać błędy, to z pewnością ułatwi mi doskonalenie tej techniki. To dzięki temu forum i Wam byłem w stanie zrobić swój pierwszy repus i bardzo dziękuję wszystkim za wszelką pomoc.
W głowie mam już kolejne projekty i jeszcze nie raz będę prosił o porady.Uśmiech
Odpowiedz
To bardzo ciekawa technika. Troche pracochlonna (jak kazda), ale efekty bywaja super. Tobie tez ladnie wyszloUśmiech Pozdrawiam
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości